Usytuowanie Regenta w zabytkowej dzielnicy sprawia, że każda wizyta w hotelu jest spotkaniem z barwną i bogatą historią miasta. Sąsiadujące z hotelem budynki w dużej mierze zostały zaprojektowane przez krakowskiego artystę i architekta oraz cenionego restauratora zabytków, Karola Knausa. Dzięki temu wystarczy wyjść na krótki spacer, by móc podziwiać prawdziwe architektoniczne perełki.
Kazimierz to miejsce, w którym przenikała się kultura żydowska i chrześcijańska. Świadectwa tej trwającej kilka wieków koegzystencji możemy znaleźć na każdym kroku. Wśród obiektów zabytkowych na szczególną uwagę zasługują kościoły, w szczególności Bożego Ciała, św. Katarzyny i Paulinów na Skałce, oraz synagogi. W najstarszej z bożnic (przy ul. Szerokiej) znajdują się obecnie zbioru judaistyczne Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
Kazimierz zdobywa sobie coraz większą sławę wśród turystów i artystów. Spora w tym zasługa niezwykłego klimatu dzielnicy oraz licznych ośrodków kulturalnych. Zaledwie kilka kroków od hotelu znajduje się Teatr Bez Rzędów. W wolnym czasie na spektakl można się również wybrać do Krakowskiej Opery Kameralnej, Teatru Nowego, Teatru Freeday, Teatru Eloe czy Teatru Barakah. Na Kazimierzu znajduje się również kilka interesujących muzeów, m.in. Muzeum Etnograficzne, Muzeum Galicja czy Muzeum Inżynierii Miejskiej. Całości dopełniają liczne festiwale, w tym najsłynniejszy Festiwal Kultury Żydowskiej.
Osoby szukające rozrywki z pewnością docenią bliskość Galerii Kazimierz oraz licznych klubów, restauracji czy pubów. Niewątpliwą zaletą Kazimierza jest również jego usytuowanie w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Podczas spaceru bez problemu można dotrzeć do Rynku Głównego czy Zamku Królewskiego na Wawelu.